תזונה בתבונה - מה נאכל וממה נימנע?

עקרונות לאכילה בריאה

"אכילה בריאה" היא מושג מטעה. מדוע? כי מה שטוב ובריא לבריאותו של פלוני, עלול להיות הרסני לבריאותו של אלמוני. הדבר נכון גם לגבי דיאטות אפנתיות שהשמועה עליהן מתפשטת כמו אש בשדה קוצים.

זכרו תמיד. לא כולנו קורצנו מאותם החומרים. אותה דיאטה שחוללה "פלאות" אצל אדם אחד, עלולה לעשות את ההפך אצל חברו. ולכן חשוב לברר ולהתאים את סוג התזונה לסוג האדם. 

ובכל זאת - ולמרות הכתוב לעיל - בחרנו להביא פה רשימת המלצות לאכילה בריאה. מדוע? כי רשימה זו מהווה את האלף/בית של התזונה הבריאה. כל השאר אלה וריאציות על הנושא. דבקו בהמלצות אלה והפחיתו את רמת הדלקתיות בגוף (המקור למחלות רבות) ושפרו את בריאותכם מעכשיו ולהבא.

חשוב להדגיש כי הרפואה הפונקציונלית היא רפואה מותאמת אישית וכדי לקבוע מה בריא למטופל מסוים נעשה בירור מקיף הכולל מעבר מדוקדק על היסטוריה רפואית, על בדיקות שכבר נעשו, על שאלוני בריאות פונקציונלים מקיפים ועל בדיקות מעבדה פונקציונליות מקיפות. כך אפשר להתאים תזונה אישית ובריאה לכל מטופל - על פי הצרכים המיוחדים שלו ושל גופו.

 

לאחרונה הכניסה תמי לשימוש במרפאה את התכנית "מקסימום YOU ובכך הוסיפה חידוש חשוב לסל תכניות הריפוי המוצעות במרפאה.  התכנית "מקסימום YOU