תזונה בתבונה - מה נאכל וממה נימנע?

אורגני? GMO?

על החשיבות של מעבר לתזונה נקיה 

בפעם הבאה שאני שומעת את הבדיחה הנפוצה על ההבדל בין ירקות אורגניים לירקות שאינם אורגניים (מי שלא מכיר – לא ישמע זאת ממני) ... לא אגיב בסובלנות... כמו תמיד... למה? כי זה מקומם אותי. זה לא מצחיק אותי... ההגיון שלי אומר שהכנסת חמרי דישון וריסוס כימיים לתוך הגוף שלנו - זה לא בדיוק חלק מ"הדלק" שהמכונה שלנו (הגוף) אמורה לקבל.

בדיקות המעבדה שאני שולחת מטופלים לבצע הבודקות הצטברות רעלים בגוף, חוזרות חיוביות, ובהמון. אנשים סובלים מבעיות נשימה, אלרגיות, פיברומיאלגיה, מחלות אוטואומיניות במספר הולך וגדל. רבים מגיעים לטיפול עם בעיות שעדיין לא ניתנו להם שם. (ואם אין הן לא קיימות. נכון? אבל זה כבר נושא לדיון אחר). בכל מקרה אני מבחינה בקורלציה בין רמות הרעילות שמטופלים אוצרים בתוף גופם לבין רמת הסבל שלהם. הגיוני לי שזה קשור לחשיפה לרעלים (בין השאר).

ולכן אני צורכת ירקות/פירות אורגניים. מחירם יקר אבל כשאני משווה את עלות סל הקניות שלי לזה של אחרים (הצורכים ג'אנק ומוציאים הרבה כספים על רכישתו) אז לדעתי סל הקניות שלהם יקר יותר מזה שלי.

ולכן - מבין אלפי המאמרים העוסקים בהשפעה ההרסנית של חומרי הדישון והריסוס על הבריאות והבחירה הנכונה באוכל אורגני, בחרתי את המסמך של "אדם טבע ודין" המובא פה. למה?  כי הוא אמין עלי שאינו מוטה.

את הספקנים מביניכם אני מזמינה להמשיך ולחקור – ולא להסתפק במאמר זה.

ובכל מקרה וכדי להסיר ספר אני ממליצה לחפש חקלאי שאתם יכולים לבטוח בו. אני כבר מצאתי. המלצה אישית שלי? "משק שוורצמן" במושב נטעים. זיו הוא החקלאי. הוא אידיאליסט, הוא מיודע ובעיקר - הירקות והפירות שלו הם טריים טריים (נסו את הפפאיות שהוא מגדל) ובעיקר כי אני בוטחת בו.....

 

הקליקו כאן  למשק שוורצמן וזכו בחווית טריה....

 

 

 

 

 

הורידו פה את המסמך של אדם טבע ודין על תוצרת מרוססת

 

 

 

 

 

הורידו פה פוסטר של תמר צוברי על בחירת תוצרת מרוססת

 
 
אורגני GMO.mix.png