top of page
Citrus

תזונה בתבונה - מה נאכל וממה נימנע?
גישות שונות לתזונה

חישוב צריכת הקלוריות היומית

Pink Sugar

 בחישוב צריכת הקלוריות היומית

ניסיון של שנים למדני:
לא ניתן לבצע תזונה (בעיקר לצרכי ירידה במשקל)
מבלי לווסת את כמות הקלוריות היומית שנצרכת.
(אל תאמינו לכל מי שגורס אחרת)
הקדמה למחשבון צריכת הקלוריות
Pink Sugar
Digital Calculator

קלוריות

Justitia Goddess

משקל רצוי

Sleeping Baby

RMR

BMI

כדי לעזור לכם לווסת את גודל המנות - ואת הכמות הכוללת של התזונה היומית,

ראו נא להלן מחשבון שבנינו עבורכם שיסייע לכם בקביעת משקל היעד שלכם

ואת כמות הקלוריות היומית שמומלצת לכם בכדי שתוכלו להשיג יעדי משקל,

מילוי הפרטים במחשבון

אנו גאים להשמיש לכם מחשבון שתמי פתחה במיוחד כדי להקל עליכם בתהליך ההגעה ליעד המשקל המבוקש שלכם.
הקפידו להזין  נתוני גיל, גובה, משקל עכשווי וכמה גרם אתם שואפים לרדת בשבוע.
(שימו לב לשנות את נתוני המגדר שלכם).
 
המחשבון יעבד את הנתונים שהזנתם וייתן לכם את המידע הבא:
Pink Sugar

כל שנותר לכם זה להקפיד ולא לחרוג מהכמות שהקצבתם לעצמכם. 
מלאו את הטבלה הבאה שבנינו עבורכם וקבלו משוב לגבי כמות הקלוריות היומית הנחוצה לכם כדי להשיג את מטרותיכם הבריאותיות.   

בשדות בהן נדרשת בחירת אופציה יש להקפיד ולבחרה מכיוון שיש לבחירות השפעה על התוצאה המתקבלת.
 

Pink Sugar
המחשבון
Healthy Fruit Yogurt

מילה על ספירת קלוריות

ספירת קלוריות יכולה להיות כלי שימושי לניהול משקל, מכיוון שהיא מספקת מודעות לצריכת האנרגיה שלך. עם זאת, חשוב לציין שלא כל הקלוריות נוצרות שוות. גם לאיכות המזונות שאתם צורכים, כמו ערכם התזונתי והרכב המקרו-נוטריינטים, יש תפקיד משמעותי בבריאות הכללית.

בעוד שספירת קלוריות יכולה להיות יעילה עבור אנשים מסוימים, היא עשויה לא להתאים לכולם. זה יכול לקחת זמן ועלול להוביל לאובססיה לא בריאה למספרים. חשוב לשמור על תזונה מאוזנת ומגוונת הכוללת מגוון רחב של מזונות מזינים כדי לתמוך בבריאות וברווחה הכללית.

זכרו, גישה בת קיימא ובריאה לתזונה כוללת לא רק ספירת קלוריות אלא גם התמקדות באיכות בחירות המזון שלכם, גודל המנות והרגלי אורח החיים הכוללים.

אמנם זה נכון שהפופולריות של ספירת קלוריות ירדה במקצת בשנים האחרונות, אבל אנשים רבים עדיין מוצאים את זה ככלי קריטי לירידה במשקל. חוויות אישיות יכולות להשתנות, ומה שעובד עבור אדם אחד עשוי שלא לעבוד עבור אחר.

ספירת קלוריות יכולה להיות שיטה יעילה לירידה במשקל מכיוון שהיא מספקת הבנה ברורה של מאזן האנרגיה. על ידי מעקב וניהול של צריכת הקלוריות. כך ניתן ליצור גירעון קלורי ולקדם ירידה במשקל. הדבר מאפשר לקבל תמונה מדויקת יותר של בחירת המזון וגודל המנות הנצרכות, דבר שיכול לסייע לקבל החלטות בריאות יותר ולהשיג שליטה בצריכת הקלוריות.

ודאי ידוע לכם כי ירידה במשקל היא תהליך מורכב המושפע מגורמים שונים, כולל גנטיקה, חילוף חומרים והרגלי חיים כלליים. בעוד שספירת קלוריות יכולה להיות מועילה, יש להשתמש בה כחלק מגישה מקיפה לניהול משקל הכוללת פעילות גופנית סדירה, תזונה מאוזנת והרגלים בריאים באופן כללי.

ראוי גם להזכיר שאנשים מסוימים עשויים למצוא את ספירת הקלוריות מגבילה מדי או בלתי ברת קיימא בטווח הארוך. זה יכול לקחת זמן ועלול להוביל למערכת יחסים לא בריאה עם אוכל אם לוקחים אותו לקיצוניות. חשוב למצוא שיטת הרזיה שתתאים לצרכים האישיים, להעדפות ולאורח החיים.

על ספירת קלוריות
Old Couple

 

צידה לדרך

ירידה במשקל היא מסע שדורש סבלנות, זמן ומסירות. חשוב לגשת אליו עם ציפיות ריאליות ולהבין שירידה בת קיימא ובריאה במשקל לוקחת זמן. הנה כמה נקודות עיקריות שכדאי לקחת בחשבון:

 

1. הציבו יעדים ריאליים: במקום לשאוף לירידה מהירה במשקל, התמקדו בהצבת יעדים ברי השגה וברי קיימא. ירידה של 0.5-1 קילוגרם (1-2 פאונד) בשבוע נחשבת יעד בריא ומציאותי.

2. אמצו גישה מאוזנת: במקום לפנות לדיאטות קיצוניות או לדפוסי אכילה מגבילים, התמקדו באימוץ תזונה מאוזנת ומזינה הכוללת מגוון של מזונות מלאים. שלבו פירות, ירקות, חלבונים רזים, דגנים מלאים ושומנים בריאים בארוחות שלכם.

3. פעילות גופנית סדירה: כלול פעילות גופנית סדירה במסע הירידה במשקל שלך. שילוב של תרגילי לב וכלי דם (כגון הליכה, ריצה או רכיבה על אופניים) ואימוני כוח יכולים לעזור להגביר את חילוף החומרים, לשרוף קלוריות ולבנות מסת שריר רזה.

4. היו סבלניים עם רמות: נפוץ לחוות רמות הרזיה במהלך המסע שלכם. זכור שהירידה במשקל אינה תמיד ליניארית, וייתכן שהגוף שלך יצטרך קצת זמן להסתגל. הישאר עקבי עם ההרגלים הבריאים שלך והיה סבלני בשלבים אלה.

5. התמקד בניצחונות לא בקנה מידה: אמנם הסקאלה יכולה להיות דרך אחת לעקוב אחר התקדמות, אבל זה לא המדד היחיד להצלחה. שימו לב לשינויים חיוביים אחרים כמו עלייה ברמות האנרגיה, שיפור במצב הרוח, שיפור הכושר ושינויים בהרכב הגוף.

6. חפש תמיכה: שקול לגייס את תמיכתם של חברים, משפחה או איש מקצוע בתחום הבריאות במהלך מסע הירידה במשקל שלך. מערכת תמיכה יכולה לספק עידוד, אחריות והכוונה.

 

7. תרגלו טיפול עצמי: דאגו לרווחתם הנפשית והרגשית לאורך כל התהליך. התמקדו בחמלה עצמית, בדיבור עצמי חיובי ובניהול מתח. זכרו שירידה במשקל היא רק היבט אחד של בריאות ורווחה כללית.

זכרו, שינוי בר קיימא בהרגלי תזונה הוא תוצאה של אימוץ הרגלים בריאים

וביצוע שינויים באורח החיים לטווח הארוך.

במקום להתמקד רק במספר שעל צג המשקל

חיוני לתעדף את הבריאות והרווחה שלכם.

עם סבלנות, עקביות וגישה מאוזנת, תוכלו להשיג את יעדי הירידה במשקל ולשמור על אורח חיים בריא יותר בטווח הארוך.

ראוי גם להזכיר שאנשים מסוימים עשויים למצוא את ספירת הקלוריות מגבילה מדי או בלתי ברת קיימא בטווח הארוך.

 

שינוי הרגלים יכול לקחת זמן ועלול להוביל למערכת יחסים לא בריאה עם אוכל אם לוקחים אותו לקיצוניות. חשוב למצוא שיטת תזונה שתתאים לצרכיכם האישיים,

להעדפות ולאורח החיים.

טיפים להגת משקל היעד
bottom of page