top of page

בריאות בכמוסה
תוספים לתמיכה בכבד

DALL·E 2023-09-21 23.58.39 - illustrate that supplements come from natural substances.png

אנו מבינים כי במצבים מסוימים איסוף מידע עלול להיות פרויקט מאתגר, אי לכך אנו מנגישים פה מידע לגבי התוספים בהם אנחנו עושים שימוש כתמיכה במצבים שונים. רשימות אלו יכולות לסייע לך להרכיב לעצמך פרוטוקול נטילת תוספים בעצמך ולרכשם ישירות מהאתר שלנו

עם זאת, חשוב לזכור כי המידע וההמלצות המוצגים כאן לא נועדו להחליף טיפול רפואי ו/או ייעוץ מקצועי. חשוב לוודא כי כל התוספים הנחשבים בעיניך כבטוחים ומתאימים לצרכים הספציפיים שלך, אכן בטוחים ומתאימים למצבך.  לנו יש את הידע הנחוץ להדריך אותך אל דרך הפעולה המתאימה ביותר, תוך התחשבות בהיסטוריה הרפואית שלך, התרופות הנוכחיות הניטלות ונסיבותיך האישיות. בכל מקרה ולמען הסר ספק - מומלץ להתייעץ אתנו  באשר לבטיחות נטילת התוספים.

חשוב ביותר: אם אתם נוטלים תרופות מרשם עליכם לנקוט משנה זהירות. פנו אל תמי כדי שהיא תוכל לבדוק עבורכם את בטיחות נטילת כל התוספים והתרופות יחד. 

DALL·E 2023-09-21 23.58.39 - illustrate that supplements come from natural substances.png
image.png

הזמנת תוספים מחנות האתר מחייבת קריאה והסכמה לתנאי הרכישה בלינק הבא: https://www.doctor-lu-and-tami.com/copy-of-new-page.

במידה שנחוצה הבהרה יש להתקשר אל תמי בטלפון: 052-3677047 או לפנות אלינו בצרו קשר.

לא יתקבלו תלונות הנובעות מחוסר הבנה של התנאים בלינק הנ"ל. 

liver free stock.png

הכבד הוא איבר חיוני הקיים בבעלי חוליות כמו גם בבעלי חיים אחרים. הוא מבצע פונקציות מטבוליות רבות, כולל ניקוי רעלים, סינתזה של חלבונים וייצור כימיקלים הדרושים לעיכול. הכבד חיוני להישרדות, וכיום, אין דרך חלופית קלה לפצות על חוסר תפקודי כבד.
בנוסף לתפקודים המטבוליים שלו, הכבד פועל גם כבלוטה, אוגר גליקוגן, מפרק תאי דם אדומים, מרכיב מולקולות חלבון בפלזמה, מייצר הורמונים ומנטרל רעלים. הוא ממוקם מתחת לסרעפת, בצד הימני העליון של חלל הבטן. הכבד מייצר נוזל מרה, תרכובת אלקלית המסייעת לעיכול על ידי פירוק שומנים. הוא גם מבצע ומווסת תגובות ביוכימיות שונות הדורשות רקמות מיוחדות. תגובות אלו כוללות פירוק של מולקולות קטנות ומורכבות, שרובן חיוניות לתפקודים חיוניים (ציטוט מויקיפדיה).
רעלנים המצויים במזון, במים ובסביבת החיים עלולים להכביד על הכבד. הצטברות יתר של שומן בכבד, המכונה כבד שומני, ונוכחות של רעלים עלולים להוביל להפרעה בתפקוד הכבד ולהוות מקור לבעיות בריאות רבות.
תסמינים של כבד עמוס ובעייתי, יכולים לכלול:
עייפות, חולשה, אי נוחות בבטן, נפיחות, בחילות, הקאות, הצהבה של העור והעיניים (צהבת), שתן כהה וצואה חיוורת.
גורמים:
מספר גורמים יכולים לתרום לבעיות בכבד, כולל צריכת אלכוהול מופרזת, זיהומים ויראליים (כגון הפטיטיס B ו-C), תרופות מסוימות, חשיפה לרעלים סביבתיים, השמנת יתר ומצבים גנטיים מסוימים.
אבחון:
כרוך בדרך כלל בשילוב של הערכת היסטוריה רפואית, בדיקה גופנית, בדיקות דם להערכת תפקודי כבד וזיהוי סמני נזק פוטנציאליים לכבד, בדיקות הדמיה (כגון אולטרסאונד או MRI), ולעיתים ביופסיית כבד לצורך הערכה נוספת.
הטיפול הקונבנציונלי לבעיות בכבד:
תלוי בגורם ובחומרה הבסיסיים. זה עשוי להיות כרוך בשינויים באורח החיים כגון הפסקת צריכת אלכוהול, ירידה במשקל וניהול מצבים כרוניים. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך בטיפול תרופתי או בהתערבויות כירורגיות.
טיפולים טבעיים לבעיות בכבד:
מתמקדים בתמיכה בבריאות הכבד, בקידום ניקוי רעלים והפחתת דלקת. אלה עשויים לכלול שינויים תזונתיים, כגון הפחתת מזונות מעובדים, אלכוהול ומזונות עשירים בשומנים רוויים, והגברת צריכת הפירות, הירקות, הדגנים המלאים והחלבונים הרזים. בנוסף, צמחי מרפא מסוימים, כגון גדילן מצוי, שורש שן הארי,
לתזונה תפקיד מכריע בתמיכה בבריאות הכבד ובהקלה על עומס הכבד. תזונה מאוזנת יכולה לעזור להפחית את העומס על הכבד ולקדם את תפקודו התקין. מומלץ להגביל צריכת מזונות מעובדים, משקאות ממותקים, אלכוהול ומזונות עתירי שומנים רוויים וטרנס. במקום זאת, מומלץ להתמקד התמקדו בשילוב מזונות עשירים בחומרים מזינים כמו פירות, ירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים כמו אלו המצויים באבוקדו ובאגוזים. בנוסף, שמירה על לחות על ידי שתיית כמות נאותה של מים יכולה לעזור לשטוף רעלים מהגוף.
צמחי מרפא מערביים / סיניים: שימשו באופן מסורתי לתמיכה בבריאות הכבד ולסיוע בתהליך ניקוי הרעלים שלו. גדילן מצוי הוא צמח כזה שהראה פוטנציאל בהגנה על תאי כבד מנזק וקידום התחדשות הכבד. שורש שן הארי הוא עשב נוסף הידוע בסגולותיו לניקוי רעלים בכבד. הוא ממריץ את ייצור המרה ומשפר את תפקוד הכבד. כורכום, תבלין בעל תכונות אנטי דלקתיות חזקות, עשוי גם להועיל לכבד על ידי הפחתת דלקת ולחץ חמצוני.
להלן הרחבת הרשימה של כמה צמחי מרפא סיניים הנפוצים לתמיכה בבריאות הכבד ולסיוע בניקוי רעלים:
1. גדילן מצוי (Silybum marianum): גדילן מצוי, הידוע גם בשם Shui Fei Ji, הוא עשב בשימוש נרחב ברפואה סינית מסורתית (TCM) לתמיכה בכבד. הוא מכיל תרכובת בשם סילימרין, בעלת תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות העשויות להגן על תאי הכבד מנזק.
2. שורש שן הארי (Taraxacum officinale): שורש שן הארי, הידוע בשם Pu Gong Ying ב-TCM, משמש בשל תכונותיו ניקוי הרעלים ויכולתו לעורר ייצור מרה. זה עוזר לשפר את תפקוד הכבד ותומך בתהליך ניקוי הרעלים הטבעי של הגוף.
3. פטריית ריישי (Ganoderma lucidum): פטריית ריישי, הנקראת גם Ling Zhi, היא פטריית מרפא ב-TCM הידועה בהשפעותיה המווסתות את מערכת החיסון. זה עשוי לעזור לתמוך בבריאות הכבד על ידי הפחתת דלקת ולחץ חמצוני.
4. Schisandra Berry (Schisandra chinensis): Schisandra Berry, הידוע בשם Wu Wei Zi, הוא עשב אדפטוגני ב-TCM המסייע לגוף להסתגל ללחץ. יש לו תכונות מגינות על הכבד ותומך בניקוי רעלים בכבד.
5. שורש Bupleurum (Bupleurum chinense): שורש Bupleurum, הנקרא Chai Hu, נמצא בשימוש נפוץ בפורמולות TCM לתמיכה בכבד. זה עוזר לווסת את צ'י הכבד (אנרגיה) ויש לו תכונות אנטי דלקתיות.
6. כיפה סינית (Scutellaria baicalensis): כיפה סינית, הידועה בשם Huang Qin, בעלת תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון. הוא משמש לעתים קרובות ב-TCM כדי לתמוך בבריאות הכבד ולהפחית דלקת בכבד.
7. פירות גרדניה (Gardenia jasminoides): פירות גרדניה, הנקראים Zhi Zi, משמשים ב-TCM בשל תכונותיו משחררות רעלים ואנטי דלקתיות. זה עוזר לנקות חום ורעלים מהכבד.
8. Artemisia Annua (Artemisia annua): Artemisia Annua, הידועה גם בשם Qing Hao, שימשה באופן מסורתי ב-TCM כדי לתמוך בבריאות הכבד. יש לו תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון.
9. ים סינית (Dioscorea opposita): ים סינית, הידועה בשם Shan Yao, משמשת ב-TCM לחיזוק הכבד והטחול. זה עוזר לתמוך בתפקוד הכבד ולהזין את הגוף.
10. מלון מר (Momordica charantia): מלון מר, הידוע גם בשם Ku Gua, הוא עשב מריר המשמש ב-TCM לתמיכה בכבד. זה עוזר לנקות חום ורעלים מהכבד ויש לו תכונות נוגדות חמצון.
11. ריבס סיני (Rheum palmatum): ריבס סיני, הנקרא דה הואנג, הוא עשב רב עוצמה המשמש ב-TCM על השפעותיו מנקות רעלים ומטהרות. זה עוזר לנקות חום ורעלים מהכבד וממערכת העיכול.
12. כיפה סינית (Scutellaria baicalensis): כיפה סינית, הידועה בשם Huang Qin, בעלת תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון המועילות לבריאות הכבד. זה עוזר להפחית את דלקת הכבד ועשוי להגן על תאי הכבד.
13. שורש אדמונית לבנה (Paeonia lactiflora): שורש אדמונית לבנה, הנקרא Bai Shao Yao, הוא עשב נפוץ בשימוש ב-TCM להרמוניה של הכבד והזנת הדם. זה עוזר להקל על סטגנציה בכבד ומקדם את תפקוד הכבד.
14. פרי ליגוסטרום (Ligustrum lucidum): פרי ליגוסטרום, הידוע בשם Nu Zhen Zi, משמש ב-TCM כדי להזין את הכבד ולשפר את תפקוד הכבד. לעתים קרובות הוא משולב עם צמחי מרפא אחרים כדי לתמוך בבריאות הכבד.
15. שוש סיני (Glycyrrhiza uralensis): שוש סיני, הנקרא Gan Cao, הוא עשב בשימוש נרחב ב-TCM בשל השפעותיו ההרמוניות והסילוק רעלים. זה עוזר להזין את הכבד, להרגיע דלקת בכבד, ולתמוך בתהליכי ניקוי רעלים.
16. Cordyceps (Cordyceps sinensis): Cordyceps, הידוע בשם Dong Chong Xia Cao, היא פטריית מרפא המשמשת ב-TCM לחיזוק הכבד והכליות. יש לו תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות התומכות בבריאות הכבד.
17. Tribulus Terrestris (Tribulus terrestris): Tribulus Terrestris, הנקרא Bai Ji Li, הוא עשב המשמש ב-TCM לתמיכה בתפקוד הכבד והכליות. זה עוזר לנקות חום ורעלים מהכבד ומקדם ניקוי רעלים מהכבד.
חשוב לציין שבעוד שצמחים אלו שימשו באופן מסורתי ב-TCM לתמיכה בכבד, תמיד מומלץ להתייעץ עם דוקטור לו לפני השימוש בהם, במיוחד אם יש ישנם אתגרים בריאותיים נוספים.
תוספים: יכולים גם להיות מועילים בתמיכה בבריאות הכבד, אך חיוני להתייעץ עימנו לפני נטילתם. כמה תוספי תזונה נפוצים לתמיכה בכבד כוללים N-אצטילציסטאין (NAC), אשר נחוץ לייצור גלוטתיון, נוגד חמצון חזק המסייע בניקוי רעלים. תוסף נוסף הוא חומצה אלפא-ליפואית (ALA), אשר הוכחה כבעלת השפעות הגנה על הכבד. בנוסף, חומצות שומן אומגה 3, המצויות בתוספי שמן דגים, עשויות לסייע בהפחתת דלקת בכבד.
חשוב לציין שבעוד שתזונה, צמחי מרפא ותוספים יכולים למלא תפקיד תומך בשמירה על בריאות הכבד, עדיף תמיד לבקש הדרכה מאתנו לפני השימוש בהם.

image.png
image.png
image.png

היכנסו (בלחיצה על התמונה) לחנות נוטרידין לרכישת תוספים המיועדים לתמוך בניקוי כיס מרה. 

כללי:

רכישת תוספים מחברת נוטרי-דין:

אנו מעודדים הזמנת מוצרים בצורה עצמאית מחברת NutriDyn ישירות מהאתר שלנו. אם טרם נרשמת כלקוח/ה באתר נוטרי-דין, יש להיכנס ללינק כאן ולהירשם. ההליך הנו פשוט ומבוצע פעם אחת בלבד.*

מטופליי המרפאה ו/או רוכשים מזדמנים: רכישה עצמאית בנוטרי-דין. מקנה הנחה של 10% מהמחיר הקמעונאי. ההנחה גלומה במחיר למזמינים מהאתר. (דרושה שליטה בסיסית בשפה האנגלית). 

להזמנה יתווספו דמי משלוח על פי משקל החבילה.

 רכישה מעל $75: תשלומי מכס ומע"מ ייתכנו באיסוף החבילה בדואר.

 אחריות מעקב החבילה הוא על ידי המזמין. 

ההזמנה מגיעה בדרך כלל תוך שבוע עד 10 ימי עסקים. 

אנחנו גדלים ומתעשרים בידע

כל העת

בקרו אותנו לעיתים קרובות 

וצפו באתר מתמלא בפרטים נוספים

עם הזמן

תודה על סבלנותכם

bottom of page