top of page
Gradient Strip

שיקום מערכת העיכול תכנית 7 ה "ל

השיבו בריאות למערכת העיכול

באמצעות תכנית  7 ה "ל

תכנית חומש

חנות נוטרידין מוטמעת באתר שלנו. ניתן להזמין בה את התוספים המיועדים

ל

"תכנית 7 ה"ל" 

הקישו על כל אחד מהמקשים להלן כדי לרכוש את התוספים הרלונטים)

digestive system.png

גזים, נפיחויות, צרבות, עיכול לא תקין, כאבי בטן, אלרגיות, רגישויות למזון, כאבי מפרקים, סכרת ועוד – אלה רק מקצת מהתסמינים העלולים לנבוע מעיכול לא תקין וממצבורי לכלוך שלעתים מצטברים בגוף במשך עשרות שנים.  לא רק שגוף מלוכלך, וסתום עלול למנוע קבלה וספיגה של חומרי מזון מזינים ומרפאים, אבל מצב דוחה זה באמת יכול לגרום לחולי כתוצאה מכל הרעלים שנאספו באברי הגוף השונים.  

זוכרים את האמרה: "רעיון טוב אך לא נהדר?" אמרה זו חלה כאן: כן! זה רעיון טוב לשים לב למה שנכנס לגוף שלכם. אבל, כדי שהרעיון הטוב הזה יהפוך לרעיון נהדר, צריך גם להכין את הגוף לקליטת כל חמרי המזון הטובים שאותם אתם צורכים. אם מערכות העיכול והאיברים הפנימיים האחרים שלך מזוהמות וחסומות בזבל הנצבר לאורך שנים, לא ניתן יהיה ליהנות מההטבות מהפעולות הללו. גוף נקי הוא תנאי לבריאות תקינה.

ניקוי הגוף אם כך הוא צעד הכרחי לשיפור הבריאות. המטרה בניקוי תהיה ניקוי הגוף מפתוגניים שונים (פטריות, עובשים, חיידקים, וירוסים, טפילים, תולעים וכד'). ולהשיב בריאות למערכת העיכול. לא ניתן להפריז בחשיבותו של טיהור גוף מלא הכולל ניקוי מרעלים ומצואה.

כיצד עושים זאת? כיצד מנקים את הגוף משנים של הזנחה?

תכנית 7 ה"ל" לניקוי גוף מלא הינה תכנית העוסקת בסילוק הרעלים ממערכת העיכול, הכבד, כיס המרה, והכליות. אלה הם האיברים בגוף שאחראים לספיגת חומרים מזינים ולפינוי פסולת. תכנית זו גם פוטרת את הגוף מטפילים וממתכות כבדות. אם התכנית תצליח – יהיה שגשוג בריאותי. אם לאו, אז המערכת הגופנית תתפרק ודבר לא ניתן יהיה לעשות כדי לעזור.

חשוב להבין כי טיהור הגוף אינו קליע של קסם. אין הוא קורה ביום אחד. הדבר דורש השקעה  של זמן, סבלנות והתמדה.

 

חשוב לדעת כי בניגוד לאמונה הרווחת, הופעת סימפטום במיקום מסוים בגוף אינה בהכרח קשורה לבעיה בריאותית הקיימות באותו המיקום. לדוגמא: אם יש לך אסתמה, אקנה, או כאבי ראש, הרי שהבעיה אינה נובעת בהכרח מהריאות, מהעור, או מהראש בהתאמה. סימפטומים רבים נובעים מחוסר איזון מערכתי ולעתים קרובות שורש הבעיה מצוי דווקא בבטן שלך (מערכת העיכול). עובדה זו יכולה להיות נכונה גם אם לא קיימת בעיית עיכול מובהקת.

 

מפרוייקט המיקרוביום האנושי שהסתיים לאחרונה ( (Human Microbiome Project, אנחנו למדים כי:

  • יותר מ 99% מהחיידקים החיים אתנו ובקרבנו הם חיידקים מועילים, המקדמים עיכול תקין, חילוף חומרים תקין ופעילות תקינה של מערכת החיסון. במקום להשמיד אותם עד האחרון שבהם (באמצעות תרופות אנטיביוטיות למיניהן) הכוונה העכשווית היא, ליצר סינרגיה מועילה בין האדם הנושא את החיידקים לבין החיידקים החיים בקרבו באמצעות איזון מושכל בין חיידקים "טובים" לחיידקים "רעים" .

 

  • חוסר איזון במיקרוביום (המיקרואורגניזם החיים בסביבתנו הפנימית) עלולים להשפיע על יצירת מחלות שונות כגון: סכרת מסוג 2, מחלות לב, בעיות מפרקים, בעיות נפשיות, בעיות אוטואמוניות ובעיות במערכות אחרות בגוף שאינן קשורות בהכרח ישירות למעי. אם לקית במחלות אלה ו/או אם קיים חשש להופעתן, אזי תכנית זו היא התכנית בשבילך.

מילון מושגים:

המיקרוביום – נקרא גם האיבר השביעי של מערכת העיכול, (נוסף לקיבה, כבד, כיס מרה, לבלב, טחול, מעי). המיקרוביום  הוא איבר הבנוי מאורגניזמים חיים כגון וירוסים, חיידקים עובשים פטריות, החיים אתנו בסימביוזה ושבלעדיהם אנחנו לא מתפקדים. מספר תאי ה DNA - של המיקרוביום עולה על שלנו פי 150 ויש האומרים – אף ביותר. משקלו נע בין 2-3 ק"ג. הוא קיים בכל הרקמות בגוף כולל גם בכבד וגם במח. הוא מסייע למטבוליזם (חילוף חומרים) תקין, משפיע על מצב הרוח, רמות הסוכר, ייצור ויטמיני B K B12, מערכת חיסון ועוד.

המיקרוביום גם אחראי לייצור נוירוטרנסמיטרים במערכת העיכול. 80 אחוז מהסרוטונין, הדופמין, האפינפרין, הנוראפינפרין, מיוצרים במערכת העיכול. הנוירוטרנסמיטרים עוזרים לווסת את המיקרוביום ואת כושר התנועה ((motility – של המזון העובר במערכת העיכול.

 

מעי דליף - חוסר איזון במיקרוביום עלול לייצר מצב של מעי דליף. מעי דליף הוא מצב בו נוצר מעבר של מזון לא מעוכל ו/או עובשים, פטריות, חיידקים, וירוסים אל תוך מערכת הדם דרך "פתחים" במעי. הדליפות הזאת גורמת לתגובה חיסונית וכתוצאה מכך להרגשה רעה. מעי דליף מייצר עור דליף, מח דליף,  ורידים/עורקים דליפים, ריאות דליפות, מחלות צליאק, דיכאון, תחושת עננות, רגישויות למזון, רגישות לסביבה ועוד.

מעי דליף גורם גם למעבר למח של חיידקים, עובשים, פטריות, וירוסים, מולקולות של חלקיקי מזון לא מעוכל, המצליחים לחדור את מחסום הדם/מח (blood brain barrier) ומגיעים למח – מקום בו הם לא אמורים להיות. מחקרים מראים כי ב 70-90 אחוז מהילדים וגם מהמבוגרים שבמוחם נמצאו הגורמים הנ"ל – יסבלו מבעיות רגשיות שונות כגון: חרדה, דיכאון, פאניקה.

השיבו בריאות למערכת העיכול באמצעות

תכנית 7 ה "ל

לזהות להרחיק להשיב להעשיר לשקם לאזן מחדש לשמר

התכנית שלהלן היא שילוב בין המלצות של חברת נוטרידין  Nutri-DYN, דוקטור תל אורן, דוקטור רוזריגז, דוקטור היימן, דוקטור דייויד בריידי, רון יפה דואחרים. התכנית הינה תכנית אינטנסיבית לניקוי ושיקום מערכת העיכול והיא מבוססת על תכנית הידועה בעולם הרפואה הפונקציונאלית בשם תכנית חמשת ה R"ים. (Intense (5 “R” Program).

התכנית להלן תורגמה על ידי תמי קלייטמן ועברה אדפטציה לתנאים בארץ. כיניתי אותה בשם תכנית ששת ה"ל".

שמירה על מערכת עיכול תקינה והקלה על סימפטומים הקשורים בחוסר איזון, אינם עניין של מה בכך. בהתאם לחומרת מצבך, תהליך זה יכול לעיתים להימשך עד שישה חודשים ולעיתים אף עד שנה. שכן, ישנם גורמים רבים העלולים לגרום לחוסר איזון במעיים. תכנית ה "לX6" (באנגלית – 6 R) מציעה שישה שלבים לריפוי המעי ולהקלה על תסמינים:

לזהות גורמים מעוררי מחלות             נשאל: אלו גורמים במעי הם גורמי מחלה?

להרחיק גורמים מזיקים                           נשאל: אלו גורמים מומלץ להרחיק מהמטופל?

להשיב מרכיבים חסרים למערכת                 נשאל: מהם המרכיבים החסרים שהחזרתם תשיב בריאות למערכת?

להעשיר את פלורת המעי                         נשאל: באלו גורמים נעשיר את סביבת המעי?

לשקם מעי דליף                                    נשאל: כיצד ניתן לשקם את המערכת הפגומה?

לאזן מחדש                                              נשאל: איך נעזור למטופל לשקם את אורח החיים הפגוע שלו/ה?

לשמר תפקוד אופטימלי של המעי                        נשאל: כיצד ניתן לשמר תפקוד אופטימלי לאורך זמן?

כאבי בטן תמי קלייטמן.png
trans-la-tion
bottom of page