top of page
Abstract Linear Background

תמי קלייטמן ומפגשה עם דוקטור לו ועם רפואת הצ'יקונג

מאז שהיא זוכרת את עצמה סבלה תמי קלייטמן מכאבים עזים בכל גופה. כל הזמן. כמעט ללא הפוגה. את חייה הפעילים היא ניהלה לצד הכאב. למדה לחיות איתו. מי שלא הכיר אותה לא ידע על סבלה. לרופאים שטיפלו בה במהלך השנים לא היה מענה. גם לא הסבר לתופעה. רק בגיל מאוחר יחסית, אחרי שניסתה למצוא פתרון בכל מקום אפשרי, הסתבר לתמי כי היא לא לבד. רבים כמוה (בעיקר נשים) סובלים מהתופעה, שזכתה מאז לכינוי "פיברומיאלגיה". "לתופעה ניתן שם" אומרת קלייטמן "אבל לא מענה. את המענה נאלצתי לחפש במקומות שונים. שפכתי בהם ים של כסף אך הקלה, אם בכלל הייתה, הייתה זמנית בלבד". לפני כארבע שנים,  חל מפנה במצבה של קלייטמן כשהחלה להשתמש במוצרים מגנטיים מחברת "ניקן" עליהם ספרה לה חברה שסבלה מתופעה דומה. "לראשונה בחיי הרגשתי טוב וחייתי כמעט ללא כאבים. זה היה נפלא". מעידה קלייטמן.
 
בדיוק אז, כשנדמה היה לה כי הכל תקין וכי היא הצליחה להשתלט על המחלה, התגלה אצלה גידול סרטני בשד. בגלל הפיברומיאלגיה היה ברור לתמי וגם ולרופאיה שהיא לא תוכל לעבור חלק מהטיפול השגרתי המוצע לחולות סרטן. תמי לוותה כמה חולות סרטן במהלך הטיפולים שלהן והייתי עדה לסבל הקשה שהן חוו כתוצאה מהניתוח והטיפול הכימותרפי והתרופתי שבא אחריו. מכיוון שחלק מהתרופות המוצעות לחולות סרטן לאחר הניתוח וההקרנות, היה עלול להחמיר את הכאבים, היא החליטה לחפש אלטרנטיבה לטיפול התרופתי והכימי שאחרי.

כחודש לפני מועד הניתוח שלה, שמעה תמי על ד"ר לו ממטופלת שבעת רצון שלו.  תמי הלכה לפגוש את  דוקטור לו. היא התרשמה מהאישיות שלו, והחליטה להפקיד את הטיפול בה בידיו. בתחילה, במקביל לטיפול הרגיל ואח"כ, במקום הטיפול הרגיל (כימותרפיה ותרופות) שהוצע לה על ידי רופאיה. 

לפני שפנתה לניתוח (מסוג למפקטומי), היא החלה בטיפולים אצל דר' לו. המטרה  הייתה  לחזק את המערכת החיסונית ואת  יכולת הגוף לעמוד בניתוח. "ואכן", אומרת  תמי "הניתוח עבר בהצלחה רבה. הרגשתי  הפיסית והנפשית הייתה מצוינת, מיד לאחריו,  ומאז ועד היום, שנתיים וחצי מאוחר יותר. גם  לאחר הניתוח ובמקביל לטיפול הקרינתי,   טיפל בי דר' לו במטרה להמעיט נזקים  מהקרינה. גם את תקופת ההקרנות עברתי  בקלות יחסית ותוך זמן קצר, כבר לא ניכרו  סימני הניתוח וההקרנות בשד. כמו כן חל  שיפור רב בבדיקות הדם בהשוואה לבדיקות  שנלקחו כחלק מההליך הטרום ניתוחי. ערכים של תפקודי כבד שהיו גבוהים חזרו לערכים  נורמאליים ובנוסף, הכבד, שהיה מוגדל ועם  הסננה שומנית, נראה עם מרקם וגודל תקינים  לחלוטין".
 

מהי רפואת הצ‘יקונג? 

על פי סקרים שונים שנעשו בעולם המערבי, כ-70% מהחולים במחלות כרוניות ואקוטיות פונים לעזרתם של מטפלים אלטרנטיביים. רפואה סינית מסורתית  נחשבת במערב רפואה אלטרנטיבית, אך לא כך בסין. שם משולבת הרפואה הסינית המסורתית במערכת הבריאות ונחשבת כחלק אינטגראלי מהמערך הבריאותי הציבורי. אין הפרדה בין שני עולמות הרפואה – זה המערבי המודרני וזה הסיני המסורתי.
 הרפואה הסינית המסורתית התפתחה במהלך 5000 השנים האחרונות, והיא משלבת בתוכה כמה מסגרות פילוסופיות. אלה כוללות את תיאורית ה"ינג-יאנג", את תיאורית חמשת האלמנטים, את תיאורית המרידיאנים (נקודות אנרגיה), את תיאורית ה"זנג-פו" העוסקת באברים הפנימיים, ואת תורת ה"צ'י-קונג". ד"ר לו הוא דוקטור לצ'י-קונג. ד"ר לו מספר כי עוד בילדותו החל ללמוד את רזי הרפואה הסינית מסבו. זה העביר לו ידע מזן מיוחד, עתיק יומין, שפותח על ידי אבות אבותיו לפני כ-500 שנה והועבר מאז במשפחתו. בני המשפחה שימשו את הקיסר הסיני ופמלייתו כרופאי חצר. בשל הידע הייחודי שלו קיבל ד"ר לו, בגיל צעיר
במיוחד, דרגת גנרל בצבא הסיני  
         
תמי מרגישה כי היא חבה את חייה לד"ר לו. את הוקרתה לד"ר לו וטיפולו היא תרגמה למעשים. היא נרתמה לעזור לד"ר לו לממש רצון שלו לפתוח מרפאה בביתו. לצורך כך היא סגרה משרד לארכיטקטורה אותו ניהלה כ 20 שנה.  "החלטתי לעזור לו לעזור לאנשים נוספים". אומרת תמי: "רבים האנשים הסובלים מבעיות רפואיות קשות והם לא מוצאים להן מענה. רבים מנסים  את כל הפתרונות שהרפואה המערבית מציעה אך הסבל לא נעלם. הצעתי היא שיבואו לד"ר לו. הוא יכול לעזור לרבים מהם". 
 
ד"ר צ'אן גואנג לו הוא דוקטור לצ'י-קונג. (ראה מסגרת). בביתו ביהוד, אותו איתרה לו תמי במיוחד לצורך שילוב של מגורים וקבלת קהל, הוא מעניק טיפולים אותנטיים בשיטות סיניות עתיקות. שיטות אלה כוללות דיקור בשיטות ייחודיות, טוינה (מסאז' רפואי סיני) ועוד. תמי מנהלת לו את המרפאה ועוזרת לו לתקשר עם המטופלים. "דר‘ לו צבר מוניטין של מרפא המטפל במגוון רחב של בעיות כרוניות ואקוטיות". היא מציינת. "הוא מטפל במידה רבה של הצלחה בסוכרת, בבעיות פוריות, בבעיות נירולוגיות סבוכות, בכאבים ראומטיים, בבעיות של איברים פנימיים, בבעיות אכילה ומשקל, בבעיות פרוסטאטה ובבעיות נפשיות שונות. בידיו נמצאים מכתבי הוקרה מרגשים רבים ממטופלים שנעזרו בו לאחר שניסו ללא הצלחה לקבל מענה לבעיותיהם ממקורות אחרים". 
 
לפני שנים אחדות הגיע ד"ר לו לישראל. הוא לימד ב"מכללת מדיסין" וקיבל קהל מטופלים "במכללת רידמן". רבים מסגל המורים, הצוות והתלמידים הפכו למטופליו המסורים. בשנה האחרונה,  בין השאר, הוא מתנדב בצה"ל ומטפל בחיילים המופנים אליו לטיפול על ידי חיל הרפואה. לאחרונה יצא לו מוניטין על כך שהוא מטפל בפצועי מלחמת לבנון השנייה ומצליח לשפר מצבים קשים שהוגדרו על ידי הרופאים כחשוכי מרפא. באישיותו הכובשת ובמיומנותו הייחודיות ד"ר לו הצליח להביא מזור ולהפיח תקווה בחולים שעד למפגש עימו איבדו תקווה להחלמה. על תרומתו לחיילי צה"ל זכה ד"ר לו בעיתונות לכינוי "הנשק הסודי של צה"ל" ובעטיה הוא גם זוכה לגיבוי של רופאים וקצינים רבים בצבא.
 
דוקטור לו מקבל מטופלים בביתו ביהוד על פי תיאום מראש עם תמי בטלפון 052-3677047

 

bottom of page