אנחנו כותבים

,תמי קלייטמן ומפגשה עם דוקטור לו ועם רפואת הצ'יקונג

מאז שהיא זוכרת את עצמה סבלה תמי קלייטמן מכאבים עזים בכל גופה. כל הזמן. כמעט ללא הפוגה. את חייה הפעילים היא ניהלה לצד הכאב. למדה לחיות איתו. מי שלא הכיר אותה לא ידע על סבלה. לרופאים שטיפלו בה במהלך השנים לא היה מענה. גם לא הסבר לתופעה. רק בגיל מאוחר יחסית, אחרי שניסתה למצוא פתרון בכל מקום אפשרי, הסתבר לתמי כי היא לא לבד. רבים כמוה (בעיקר נשים) סובלים מהתופעה, שזכתה מאז לכינוי "פיברומיאלגיה". "לתופעה ניתן שם" אומרת קלייטמן "אבל לא מענה. את המענה נאלצתי לחפש במקומות שונים. שפכתי בהם ים של כסף אך הקלה, אם בכלל הייתה, הייתה זמנית בלבד". לפני כארבע שנים,  חל מפנה במצבה של קלייטמן כשהחלה להשתמש במוצרים מגנטיים מחברת "ניקן" עליהם ספרה לה חברה שסבלה מתופעה דומה. "לראשונה בחיי הרגשתי טוב וחייתי כמעט ללא כאבים. זה היה נפלא". מעידה קלייטמן.
 
בדיוק אז, כשנדמה היה לה כי הכל תקין וכי היא הצליחה להשתלט על המחלה, התגלה אצלה גידול סרטני בשד. בגלל הפיברומיאלגיה היה ברור לתמי וגם ולרופאיה שהיא לא תוכל לעבור חלק מהטיפול השגרתי המוצע לחולות סרטן. תמי לוותה כמה חולות סרטן במהלך הטיפולים שלהן והייתי עדה לסבל הקשה שהן חוו כתוצאה מהניתוח והטיפול הכימותרפי והתרופתי שבא אחריו. מכיוון שחלק מהתרופות המוצעות לחולות סרטן לאחר הניתוח וההקרנות, היה עלול להחמיר את הכאבים, היא החליטה לחפש אלטרנטיבה לטיפול התרופתי והכימי שאחרי.

כחודש לפני מועד הניתוח שלה, שמעה תמי על ד"ר לו ממטופלת שבעת רצון שלו.  תמי הלכה לפגוש את  דוקטור לו. היא התרשמה מהאישיות שלו, והחליטה להפקיד את הטיפול בה בידיו. בתחילה, במקביל לטיפול הרגיל ואח"כ, במקום הטיפול הרגיל (כימותרפיה ותרופות) שהוצע לה על ידי רופאיה. 

 

לפני שפנתה לניתוח (מסוג למפקטומי), היא החלה בטיפולים אצל דר' לו. המטרה  הייתה  לחזק את המערכת החיסונית ואת  יכולת הגוף לעמוד בניתוח. "ואכן", אומרת  תמי "הניתוח עבר בהצלחה רבה. הרגשתי  הפיסית והנפשית הייתה מצוינת, מיד לאחריו,  ומאז ועד היום, שנתיים וחצי מאוחר יותר. גם  לאחר הניתוח ובמקביל לטיפול הקרינתי,   טיפל בי דר' לו במטרה להמעיט נזקים  מהקרינה. גם את תקופת ההקרנות ע